5.0/5 derecelendirme (1 oy)

Özgür Dalış

Hürriyet-22.02.2001

Engelli 7 sporcumuz, Kızıldeniz'de 18 metreye indi

Ersoy Kalkan, Gülçin Erdiş, Berna Belgin, Tarık Demirkan, Mutlu Aygün, Ayhan Metin ve Safinaz Özer, Mısır'ın Sharm-El Sherik dünya dalış cennetinde kulaçlarını özgürce attılar.

Orada engel yok

‘‘Koşmak istiyorum, coşmak istiyorum. Dalıp bir hayalin peşinden, uçarcasına özgür olmak istiyorum...’’ Kiminin tekerlekli sandalyesi, kiminin beyaz bastonu, kiminin koltuk değnekleri yaşamlarından bir parçaydı. Ancak sualtındaki dünyada özgürlüğe engel yoktu. Dalmak bir özgürlüktü.

Sihirli sularda

Uluslararası Engelli Dalgıçlar Federasyonu Eğitmeni Ercan Tutal ve ekibi görme engeli, tekerlekli sandalyeli, spastik ve çocuk felçli 7 kişiyi bir hafta süre ile Kızıldeniz'in 18 metre derinliğinde günde 30'ar dakika dalış yaptırdı. Sihirli sularda ne yüksek kaldırımlar, ne dik yokuşlar, ne merdivenler, ne dar kapılar ve asansörsüz, rapmasız binalar vardı.

Özgürlüğe kulaç

Ersoy Kalkan (Görme engelli), Gülçin Erdiş, Berna Belgin, Tarık Demirkan (Tekerlekli sandalye), Mutlu Aygün (Spastik), Ayhan Metin (Çocuk felci), Safinaz Özer (cüce) su altında engelsiz yaşamda özgürdüler. Mısır'ın Kızıldeniz kıyısındaki Sharm-El Sheik dünya dalış cennetinde kulaçlarını özgürce attılar. Spastik çocuğun vücudunda ise hiç kasılma olmadı.

Celal DEMİRBİLEK

  • 1774

Yorumlar (0)

Yorum bırak

Yorumlarınız misafir olarak yayınlanacak.